Partropika.nl

Nederlands Kampioenschap 2024

Inschrijven voor de wedstrijd en de NBvV-verkoop kan vanaf 1 november tot uiterlijk 23 december 23.50 uur!

 

 

 

 

 

Schrijf in als SENIOR-lid voor de wedstrijd van Vogel 2024

Schrijf in als JEUGD-lid voor de wedstrijd van Vogel 2024

Schrijf in voor de VOGELVERKOOP tijdens Vogel 2024 

(ook voor niet-deelnemers aan de wedstrijd)

Schrijf in voor de Marktkramenverkoop tijdens Vogel 2024 (ook voor niet-deelnemers aan de wedstrijd)

 

De Nederlandse Kampioenschappen van de NBvV
Inbrengen van vogels maandag 15 januari
Geopend voor publiek donderdag 18 t/m zaterdag 20 januari.

Het zal zo langzamerhand wel algemeen bekend zijn dat het NK samen met Dierenparade Noordshow georganiseerd wordt in de Evenementenhal van Hardenberg. Een zoektocht naar een betaalbare hal liep op niks uit en het aanbod van Dierenparade kwam dan ook op het juiste moment.
De NBvV krijgt een hal ter beschikking waar we met gemak een mooie show met 10.000 vogels kunnen neerzetten. Tot zover niks ongewoons, maar voor de zelfde entreeprijs krijgt u de gelegenheid om ook de kleindieren van de Noordshow te bewonderen. Dit zijn een paar duizend sierduiven, konijnen, cavia’s en helaas ook komend seizoen zeer waarschijnlijk geen hoenders en watervogels.
Dierenparade Noordshow kent een sterk internationaal karakter en is toonaangevend in Europa. Helaas is de afstand naar Hardenberg een minpunt, maar het gratis parkeren is dan weer een mooie opsteker.

Lees hier alles over het deelnemen of bezoeken van Vogel 2024

Update: In tegenstelling van wat in Onze Vogels staat is het huren van kooien WEL mogelijk. Tijdens het inschrijven kunt u deze optie aanvinken. Het betreft universeel-, kist- en koepelkooien.

Het programma

Maandag 15 januari is de inbreng van de vogels van 15.00 tot 21.00 uur.
Dinsdag 16 januari wordt er gekeurd.


Donderdag 18 januari is de hal open van 09.00 uur tot 21.00 uur.
Vrijdag 19 januari is de hal open van 08.00 uur tot 21.00 uur.
Zaterdag 20 januari  is de hal open van 08.00 tot 16.00 uur.
De officiële opening voor genodigden is op vrijdag om 10.30 uur.
De uitgifte van de NBvV-verkoopvogels is 20 januari om 14.30 uur.
De uitgifte van de wedstrijdvogels begint 20 januari om 16.00 uur.

 

Bestel uw entreekaartjes, geldig voor alle diergroepen, op www. noordshow.

 

 


Blauwvleugelparkiet

Verspreiding:

het verspreidingsgebied van de blauwvleugelparkiet strekt zich uit over grote delen van Zuid-oost Australië, van Zuidwest Queensland tot oostelijk Zuid-Australië, het eiland Tasmanië en eilanden in de Bass-straat.

Grootte:

De blauwvleugel is ongeveer 23 cm. groot.

Geslachtsonderscheid:

Bij volwassen vogels is de voorhoofdsband van de pop in het algemeen smaller dan bij de man.

Karakter:

De blauwvleugelparkiet is erg verdraagzaam en komt daarom in aanmerking voor een gezelschapsvolière met kleine tropische vogels. Ze kunnen in de broedtijd echter niet met soortgenoten en andere Neophema-soorten, zoals turquoisineparkiet, splendidparkiet, bourkeparkiet in één voliere worden gehouden omdat met name de mannetjes dan onverdraagzaam zijn ten opzichte van mannelijke soortgenoten of andere neophema's.

 

Omgevingstemperatuur:

Blauwvleugelparkieten kunnen in een volière met een vorst- en tochtvrij nachtverblijf eenvoudig overwinteren.

 

Voeding:

Als voeding kan een zaadmengsel voor neophema's verstrekt worden. Dit zaadmengsel dient aangevuld te worden met een mengsel van geweekt kiemzaad en eivoer/universeelvoer (één op één).

De verhouding tussen het zaad en het geweekte kiemzaad/eivoer/universeelvoermengsel is één op één. Verder dienen de vogels de beschikking te hebben over scherpe maagkiezel en oesterschelpen grit. Dit kan eventueel vermengd worden met het kiemzaadmengsel. Verstrek daarnaast dagelijks fruit, groenvoer en vers drinkwater.

Kweek:

Zoals reeds opgemerkt dient men In het broedseizoen slecht één paartje per vlucht/kooi te houden. Ze komen goed tot hun recht in een voliere met een minimale afmeting van 3 x 1 x 2 m. (lxbxh) en een aangrenzend nachtverblijf van bijvoorbeeld 1 x 1 x 2 m. (lxbxh).Net als bij de meeste parkietensoorten, verdragen meerdere paartjes elkaar niet tijdens het broedseizoen. Vooral de mannen beginnen, wanneer ze broedrijp zijn, op elkaar te jagen. Indien men een goed kweekstel treft of samenstelt zal de pop al snel overgaan tot broeden.
De vogels dienen de beschikking te hebben over een nestkast met een afmeting van 20 x 20 x 40 cm. en een invlieggat van 6 cm. Op de bodem van de nestkast moet een laag turfmolm vermengd met houtspaanders worden aangebracht. Het popje legt 4-6 eieren. Na een broedduur van ongeveer 20 dagen worden de jongen geboren. Het mannetje komt de pop tijdens het broeden voeren en doet dit later ook bij de jongen. Een paartje kan in een seizoen 2 broedsels grootbrengen. De jongen die na ca. 4 weken het nest verlaten zijn nogal wild. Ze verwonden zich dan ook snel aan gaas, draden of wanden. Om verwondingen te voorkomen is het verstandig planten tegen de wanden te zetten en groene takken in het gaas te steken wanneer de jonge vogels op het punt staan uit te vliegen. De jongen lijken op het popje maar zijn wat matter van kleur. Nadat ze zijn uitgevlogen worden ze nog 2 tot 3 weken door de oudervogels (bij)gevoerd alvorens ze zelfstandig zijn.

 

Met dank aan A.van Kooten




© 2015 - 2025 Partropika.nl
Partropika.nl
Partropika
  • Home
  • Agenda
  • Begeleiding
  • Bestuur
  • Contact
  • Clubavond
    • Verslagen Clubavonden
    • Juni 2023
    • April 2023
    • Februari 2023
    • December 2022
    • Oktober 2021
    • Februari 2020
    • Januari 2020
    • December 2019
  • Clubblad
    • Laatste contactblad
  • Clubblad Archief
    • December 2023
    • oktober 2023
    • september 2023
    • Juni 2023
    • April 2023
    • December 2022
    • Oktober 2022
    • september 2022
    • Juni 2022
    • Mei 2022
    • april 2022
    • Maart 2022
    • Februari 2022
    • December 2021
    • November 2021
    • Oktober 2021
    • Juni 2021
    • Mei 2021
    • April 2021
    • Februari/Maart 2021
    • Januari/Februari 2021
    • Oktober/November 2020
    • Juni 2020
    • Mei 2020
    • April 2020
    • Februari 2020
    • Januari 2020
    • November 2019
    • Oktober 2019
    • September 2019
    • Juni 2019
    • Mei 2019
    • April 2019
    • Maart 2019
    • Februari 2019
    • Januari 2019
    • December 2018
    • September 2018
    • Juni 2018
    • Mei 2018
    • April 2018
    • Maart 2018
    • Februari 2018
    • Januari 2018
    • December 2017
    • November 2017
    • Oktober 2017
    • Juni 2017
    • Mei 2017
    • April 2017
    • Maart 2017
    • Clubblad archief
  • Clubblad Archief
  • Damesgroep
  • Info over leden
    • R.G. Grefhorst
    • J. de Hoop
      • Kweekverslag
    • Kees van Maanen
    • Joost Welner
    • P. Schellen
  • Lid worden
  • Mededelingen
    • Koninklijke Nederlandse Vereniging Ornithophilia
  • Ringen
    • Bestellen
    • Ringmaten
    • Leverbare maten en prijzen
  • Sponsoren
  • Te Koop
  • Tentoonstelling 2023
    • Inschrijfformulier
  • Vogelmarkt
  • Zoeken