Op 1 december mocht ik keuren in Apeldoorn. Voor mij stonden om 8.45 uur de parkieten klaar.
Alhoewel ik tijd uit Steenwijk was vertrokken werkte het verkeer niet erg mee.
Maar er was nog wel tijd voor een kopje koffie van Harry.
Na de uitleg van Rein konden we aan de slag. Er waren 3 standaardgrasparkieten en daarna een aantal kleurgrasparkieten. Het formaat en model was vooral bij de groen aanwezig. Ook de stippen waren goed. Op zich goede vogels om mee verder te gaan.
Ook de neophema’s waren er en met name de turquoisines zagen er goed uit. Jammer dat ze niet goed op stok wilden en dan is het soms moeilijk beoordelen.
Bij de valken kwam ik in de problemen want daar zat een mooie vogel.
Dus ben ik samen met de tropen keurmeester (voorheen ook parkieten keurmeester) eens gaan kijken wat de toppers waren die nog gekeurd moesten worden.
Hij was het eens met men voorstel en zo konden we deze valkparkiet 94 punten geven.
Maar het was close. Alvast gefeliciteerd. Ook bij de nog te keuren vogels in de grote kooien zaten nog vogels die de punten zeker verdienden.
Na een prima lunch werden deze nog gekeurd.
Al met al een mooie serie parkieten om te keuren. Hopelijk hebben jullie wat aan de opmerkingen die op de keurbriefjes staan.
Prijswinnaars gefeliciteerd en allemaal een fijne show toegewenst.
J. Smit
Keurmeester parkieten








